Poniżej znajduje się link, który prowadzi do uruchomienia "Matematycznego Kalendarza Adwentowego".
Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do zabawy.
https://sites.google.com/view/kalendarzadwentowydlaklasy/strona-g%C5%82%C3%B3wna
Poniżej znajduje się link, który prowadzi do uruchomienia "Matematycznego Kalendarza Adwentowego".
Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do zabawy.
https://sites.google.com/view/kalendarzadwentowydlaklasy/strona-g%C5%82%C3%B3wna
REGULAMIN KONKURSU „Bombka matematyczna”
Regulamin konkursu:
a) zgodność pracy z tematem konkursu,
b) oryginalne i ciekawe ujęcie tematu,
c) staranność i estetyka wykonania pracy,
d) samodzielność wykonania pracy,
e) stopień trudności i pracochłonność,
f) dobór kolorystyki i rodzaj materiału.
Nauczyciele matematyki serdecznie zapraszają do udziału w konkursie!
Regulamin Matematycznego Kalendarza Adwentowego
Dnia 17.11.2022r. odbyło się ponowne spotkanie w ramach projektu ekologicznego „Jestem Eko”. Tym razem hasłem przewodnim było: Sposoby na oszczędzanie energii, wody i gazu. Na początku uczestnicy spotkania, podsumowując poprzednie spotkanie, zaproponowali kolejne pomysły na ponowne wykorzystanie nieużywanych przedmiotów, stanowiących potencjalne odpady. Podobnie ich twórczość była pełna fantastycznych pomysłów.
W dalszej części rozmawiano o sposobach otrzymywania energii ze szczególnym zwróceniem uwagi na alternatywne źródła energii. Świetną zabawą okazały się pomoce dydaktyczne posiadane przez szkołę w ramach uzyskiwania energii z wiatru, Słońca i wody. Nasi młodzi badacze mogli samodzielnie zobaczyć jak działają: solary, czy platformy wiatrowe oraz wodne, czyli jak można wykorzystywać technologie przyszłości. Dużym akcentem tego spotkania było omówienie sposobów na oszczędzanie: energii, gazu i wody zużywanych w codziennym życiu. Zwrócono uwagę na częste w domach niepotrzebnie włączone sprzęty, światło, czy kapiąca woda w kranie itp. Zadaniem do domu było wdrożenie pomysłów zaczerpniętych z tego spotkania w swoich domach, a następnie pochwalenie się efektami tych działań na następnym spotkaniu. Podsumowaniem tych zajęć była rozsypanka literowa (przygotowana przez organizatorów projektu), której hasłem było: „kropla wody kapie z kranu – oszczędzaj wodę”.
Za kilka dni cały świat ogarnie mundialowa gorączka. Już teraz piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I oprócz tego połączyć przyjemne z pożytecznym? Serwis edukacyjny Dyktanda.pl proponuje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs w piłkarskim klimacie!
Całość składać się będzie z dwóch części. Najpierw, w fazie grupowej, każdy fan piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando na temat dowolnego meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje prace można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata
Następnie, dzień przed każdym meczem polskiej reprezentacji, organizowany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry.
Zarówno za stworzenie dyktanda, jak i za poprawne rozwiązanie, serwis Dyktanda.pl przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do wspólnego świętowania mistrzostw świata również w takiej formie!
Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.
Z wyrazami szacunkuZespół Dyktanda.pl
PONIEDZIAŁEK
12:40-14:40
14:40-15:40 - godzina dostępności
WTOREK
8:45-9:45
12:35-13:35
ŚRODA
8:45-10:45
11:35-13:35
CZWARTEK
7:30-8:45
9:45-10:30
GODZINY PRACY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO
rok szkolny 2022/2023
WTOREK: 8.00-13.30
ŚRODA: 8.00-13.30
CZWARTEK: 14.30-16.30
( w tym 15.30-16.30 godzina dostępności)
mgr Agnieszka Dułak
Celem wycieczki było zwiedzanie miasta założonego przez Jakuba Wejhera i Kalwarii wejherowskiej oraz poznanie różnych ludzi zasłużonych dla kaszubszczyzny i organizacji kaszubskich działających w tym mieście. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy także Golgotę północy - lasy w Piaśnicy, gdzie zamordowano wiele tysięcy ludności polskiej i kaszubskiej na początku drugiej wojny światowej.
Opiekun wycieczki B. Juchniewicz
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie: „Jestem Eko”. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych. Konkurs ten polega na wypełnieniu i wykonaniu zdań przygotowanych przez organizatora konkursu poruszających treści ekologiczne. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas: 6a, 6b i 8a należący do koła przyrodniczo – ekologicznego.
Pierwsze spotkanie odbyło się dnia 26 października. Początek spotkania polegał na wyjaśnieniu, metodą „burzy mózgów”, pojęcia „ekologia” i co to znaczy być Eko? Później posegregowano przygotowane wcześniej czyste odpady na odpowiednie grupy: szkło, papier, plastik, odpady zmieszane. Ku zaskoczeniu uczniów okazało się, że najwięcej jest plastików. Kolejne zadanie dotyczyło określenia czasu na biodegradacje wybranych odpadów w naturalnym środowisku oraz wspólnym zastanowieniu się co zrobić, aby tych odpadów było jak najmniej. 27 października spotkaliśmy się ponownie, aby dokończyć zadania. Podczas tego spotkania rozwiązaliśmy ekologiczną krzyżówkę oraz konkurs grupowy na wymyślenie funkcji jakie mogą pełnić otrzymane produkty takie jak: woreczek foliowy, słoik, plastikowy statyw do probówek, wieczko do słoika, karton itp. Twórczość naszej młodzieży była zaskakująco fantastyczna. Uczestnicy spotkania wymyśleli bardzo fajne zamienniki na przedmioty nieprzyjazne środowisku. Około 30 – 38 pkt. to średnia uzyskana na ucznia z quizu do posiadania i wdrażania nawyków ekologicznych. Była przy tym niezła zabawa. Kończąc spotkanie nasi młodzi ekolodzy stwierdzili, że są to fajne zajęcia i niezła zabawa!
Dnia 06.10.2022 r. w Zespole Szkół w Tuchomiu odbyło się spotkanie z ornitologiem p. Małgorzatą Bagińską oraz Anną Barańską – przedstawicielką firmy: „Łąccy” w Kołczygłowach. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie klas szóstych i ósmej. Spotkanie to było kontynuacją projektu: „Budki lęgowe dla ptaków”, który rozpoczętego w poprzednim roku szkolnym. Podczas tego spotkania uczestnicy udali się na miejsce zawieszenia budek lęgowych i sprawdzeniu śladów egzystencji ptaków. Okazało się, że budki te zostały zamieszkane przez sikorkę bogatkę. Pani ornitolog wyjaśniła uczniom, że taki sposób tworzenia gniazda mają tylko sikorki. Uczniom bardzo spodobało się to spotkanie, gdyż mieli dużo pytań, na które otrzymali fachowe odpowiedzi.
Podsumowaniem tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze hasło naszego projektu wraz oprawą plastyczną. Wśród najciekawszych prac wybrano prace: Jakuba Mroza, Dawida Pałubickiego, Karola Malottki, Kai Świątek, Stasia Placek.
Powered by aSc EduPage