• V Targi Edukacji i Pracy

• 13 kwietnia 2023 r. w godz. 9.00-14.00 uczniowie klas ósmych wzięli udział w  V Targach Edukacji i Pracy połączonych z Dniem Otwartym Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Podczas wizyty w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie uczniowie zwiedzili pracownię CNC, Spawalnictwa, Samochodową, Obróbki plastycznej, Drzewną, Elektroniki samochodowej.  W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych można było dowiedzieć się, jakiego zawodu można się nauczyć, z kim szkoła współpracuje oraz poczuć jaka atmosfera planuje w placówce. Uczniowie każdego kierunku (spedytorzy, ekonomiści, technicy żywności i usług gastronomicznych, jak również handlowcy) – przygotowali dla odwiedzających niezwykle ciekawe prezentacje swoich specjalności i opowiedzieli czego uczą się w danych klasach. W Zespole Szkół Ogólnokształcących uczniowie „Ogólniaka” opowiedzieli o samej placówce, jej historii, o poszczególnych profilach, rozszerzeniach i sukcesach. Zwiedziliśmy sale lekcyjne i bibliotekę. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych ósmoklasiści mogli obejrzeć stanowiska branży fryzjerskiej, fotograficznej, kulinarnej i porozmawiać z uczniami poszczególnych kierunków. Na małej sali gimnastycznej uczniowie klas 8. mogli postrzelać na strzelnicy laserowej. Oprócz tego pododdział w sile 20 osób dowodzony przez naszą byłą  uczennicę  a  tegoroczną maturzystkę -  Martę demonstrował musztrę, natarcie, tzw. kontakty i reload (element taktyki czarnej) oraz taniec country.  Dzień Otwarty Szkół Ponadpodstawowych uważamy za udany. Teraz naszym uczniom pozostaje jedynie wybór szkoły i kierunku. Trzymajmy kciuki za naszych ósmoklasistów! Powodzenia!

• Wyjazd klas ósmych do teatru muzycznego w Gdyni

• 14 kwietnia uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Mieliśmy okazje obejrzeć niekwestionowane arcydzieło gatunku – spektakl p.t. „ Skrzypek na dachu”. Perypetie życiowe skromnego mleczarza niezwykle poruszyły uczniów. Musical przesiąknięty humorem, żywiołową żydowską muzyką i tradycją bardzo się wszystkim podobał. Wrażenia – niezapomniane. Spektakl godny polecenia.