• Zajęcia otwarte w grupie Smerfy.

• Dnia 26.02.2024 r. w grupie Smerfy odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli, którzy mieli możliwość obserwowania bardzo ciekawej lekcji dotyczącej dinozaurów. Zajęcia były bardzo kreatywne. Dzieci miały szansę zostać paleontologami - wykopywały szkielety dinozaurów, które później składały w całość. Wszystkim podobały się zajęcia przygotowane przez Panią Joannę Gruba.

• Klasa 4a z wizytą w bibliotece gminnej.

• Dnia 22.02.2024r. uczniowie klasy 4b z paniami Ewą Kiedrowicz i Wiolettą Wnuk Lipińską udali się do biblioteki gminnej. Pani dyrektor Diana oprowadziła nas po bibliotece, opowiedziała, jakie działy książek znajdują się w bibliotece gminnej i co możemy tam wypożyczyć. Mówiła, jakie zajęcia prowadzone są w bibliotece i z jakich dzieci mogą korzystać. Uczniom bardzo podobało się wyjście do biblioteki.

• WOJEWÓDZKI PILOTAŻOWY PROJEKT EDUKACYJNY PN. BEZPIECZNY NASTOLATEK W ŚWIECIE CYFROWYM / Bezpieczne ferie

• W dniu 23.01.24r. uczniowie z klas VI – VIII wzięli udział w spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych, które odbyły się w ramach realizacji wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości uczniów nt. cyberzagrożeń, w tym hejtu. Pośrednim celem jest rozwinięcie kompetencji krytycznego myślenia w sytuacji wystąpienia cyberzagrożenia, a także nauka bezpiecznego korzystania z nowych technologii, jak również przekazanie informacji na temat instytucji udzielających wsparcia. Spotkanie połączone było z prelekcją nt. bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Spotkanie poprowadzili przedstawiciel policji mł. asp. Piotr Sandak oraz naczelnik OSP Tuchomie Damian Chamier Gliszczyński.

• Zajęcia na strzelnicy.

• Strzelnica cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Tylko w pierwszym tygodniu ferii swoich sił próbowało 84 uczestników. Emocje były niesamowite.

Gościliśmy także młodzież z Kramarzyn. Testowaliśmy różne scenariusze w terenie.

7 lutego na naszej strzelnicy ćwiczyli strażacy z Tuchomia i Lipnicy. Zajęcia bardzo podobały się młodszym i już bardziej doświadczonym druhom. Życzymy dalszych sukcesów.

• Walentynkowe zajęcia plastyczne.

• "Kreatywność jest obecnie w edukacji tak ważna jak umiejętność czytania i pisania, powinniśmy je traktować równorzędnie."

Ken Robinson

W piątek dzieci z Zespołu Szkół w Tuchomiu mogły atrakcyjnie spędzić czas na walentynkowych zajęciach plastycznych. Wykonywały serduszka z kolorowej bibuły. Efekty ich pracy bardzo je zadowoliły.

• BEZPIECZNE FERIE

• Dnia 24.01.2023r. odbyły się profilaktyczne spotkania dla uczniów z klas I – III dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które poprowadził dzielnicowy  mł. asp. Grzegorz Kostka. Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Zasady te zostały przypomniane i omówione podczas spotkań.

• Konkurs wiedzy z książki "Opowieść wigilijna"

• 24 stycznia 2924 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy z książki Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6-8. W zmaganiach wzięło udział 33 uczniów.