• Spotkanie z pisarzem.

• 13 listopada w naszej szkole gościł Daniel Odija - pisarz, dziennikarz, publicysta i animator kultury ze Słupska. W spotkaniu z pisarzem uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8. Pan Daniel opowiadał uczniom o pisaniu książek, o współpracy z rysownikiem Wojciechem Stefańcem, z którym tworzą teatrologię BRADO. Opowiadał również o nagrywaniu słuchowisk radiowych i pisaniu scenariuszy komiksowych. Odpowiedział na wiele pytań zadanych przez uczniów. Spotkanie bardzo się podobało uczniom i chętnie o nim rozmawiali na lekcjach języka polskiego.

• Święto Niepodległości w naszej szkole

• Uczniowie Zespołu Szkół w Tuchomiu z okazji Święta Niepodległości przygotowali uroczysty apel, który odbył się 10 listopada w naszej szkole. Spektakl muzyczno-historyczny „Babcia Hania opowiada o niepodległości” został przygotowany pod kierunkiem Janusza Juchniewicza ze scenografią Marzeny Witt przez uczniów od klasy II do VIII. Ten sam spektakl został wystawiony 15 listopada dla rodziców i mieszkańców. Po spektaklu uczniowie wraz z uczestnikami wieczornicy zaśpiewali wspólnie kilka pieśni patriotycznych.

• Zaproszenie

• Zapraszamy wszystkich na Uroczystość z okazji odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego do Zespołu Szkół w Tuchomiu.