• ODWIEDZINY WOLONTARIUSZY W „AZYLU” W PRZYBORZYCACH

• Dnia 20.11.23r "Azyl" w Przyborzycach odwiedzili wolontariusze z Zespołu Szkół w Tuchomiu pod opieką Pani Moniki Klonowskiej-Tymosz. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od zakupu dobrej jakościowo karmy oraz przyborów do pielęgnacji psów. Gdy dojechaliśmy na miejsce, wolontariusze wyprowadzili psiaki na solidny spacer. Z opiekunem „Azyla” porozmawialiśmy o tym,  na jakich zasadach można zostać wolontariuszem w Fundacji Nasze Futrzaki oraz o tym, jak ważny filar w funkcjonowaniu przytuliska stanowią wolontariusze.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie naszych uczniów i rodziców w organizację „słodkiego piątku”, podczas którego zebraliśmy pieniądze na wsparcie bezdomnych i porzuconych zwierząt.

• SPOTKANIA ON-LINE DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII Z EKSPERTAMI CYBERPROFILAKTYKI NASK

• Dezinformacja, nadużywanie nowych technologii i zagrożenia związane z mediami społecznościowymi – takie tematy poruszyli eksperci Cyberprofilaktyki NASK podczas webinarów z uczniami, które odbyły się w listopadzie. Spotkania za pośrednictwem platformy clickmeeting odbywały się w trzy kolejne wtorki listopada (7.11, 14.11 i 21.11).

• WARSZTATY EKOLOGICZNE W ZAKŁADZIE ZAGOSPODAROWAIA ODPADÓW W SIERZNIE.

• Dnia 04.12.2023r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach proekologicznych w ZZO w Sierznie. Warsztaty te dotyczyły zasad segregowania odpadów oraz ogólnej wiedzy proekologicznej, która dzięki praktycznym nawykom np.: domowym, przyczyni się do ochrony naszej planety. Uczniowie, wraz z prowadzącym warsztaty, fantastycznie się bawili
            i wykonywali zadania przygotowane przez pracowników ZZO w Sierznie. Bardzo się wszystkim spotkanie podobało i z chęcią chcieliby uczestniczyć ponownie w takich warsztatach. Jednocześnie nasi „młodzi ekolodzy” wykazali się dużą wiedzą praktycznych nawyków proekologicznych, które stosują
            w swoich domach oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Brawo! Jesteśmy z Was dumni!