• SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• Nasza szkoła zgłosiła chęć swojego udziału do VII edycji akcji: „Sprzątamy dla Polski”. Głównym organizatorem tego działania jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Partnerami VII edycji są: Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Radio ESKA i ESKA ROCK. Dzieci – uczniowie Zsepołu Szkół w Tuchomiu, dnia 22.04.2024r., z dużym zaangażowaniem posprzątali wyznaczone tereny. Niestety znalezionych odpadów było bardzo dużo: od papierków po batonach po puszki po napojach, a nawet ubrania i plastiki. Efektem tego działania jest nie tylko posprzątany teren, ale przede wszystkim zapobieganie negatywnych zachowań człowieka wobec środowiska naturalnego, szczególnie wśród młodych ludzi.

• "Dni otwarte" bytowskich szkół.

• Dn. 11.04.2024 r. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w „Dniach otwartych” bytowskich szkół ponadpodstawowych.

Odwiedzili: Drutex – posłuchali o zawodach przydatnych na naszym rynku pracy. Następnie byli w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej , gdzie  zwiedzali m.in.: pracownię CNC, spawalnictwa, elektroniki samochodowej. W ZSP zapoznali się z ofertą na nowy rok szkolny oraz wzięli udział w pokazie fryzjerskim, odwiedzili stoisko fotograficzne. Po ZSP oprowadzała nas nasza absolwentka Patrycja Łukomska. Następnie udaliśmy się do ZSEU, gdzie również wysłuchaliśmy oferty edukacyjnej połączonej z pokazem praktycznym m.in. obsługi gości na kierunku  hotelarstwa.

We wszystkich miejscach przyjęto nas bardzo miło. Byliśmy oprowadzani przez wyznaczonych przewodników, dzięki temu nasi uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.  Dziękujemy wszystkim za wspaniałą organizację.

• SPOTKANIE Z RZECZNIK PRAW KONSUMENTA

• Dnia 10.04.24r. odbyły się spotkania edukacyjne dla uczniów z klas VI – VII  z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów - p. Sylwią Olik. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw przysługujących kupującemu i obowiązków spoczywających na sprzedawcy. Pani Rzecznik wyjaśniła także, jak bezpiecznie dokonywać zakupów na odległość. Uczniowie wiedza już, że warto być świadomym konsumentem i gdzie się zwrócić, gdy ich konsumenckie prawo zostanie naruszone.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego propagujemy wiedzę na temat autyzmu i budowania wrażliwości społecznej w tym zakresie. W naszej szkole z tej okazji przygotowano gazetkę  z hasłami, które pomogą innym zrozumieć zaburzenie neurorozwojowe jakim jest AUTYZM. Natomiast klasy czwarte, jak co roku pogłębiały swoją wiedzę na temat osób niepełnosprawnych nie tylko ze spektrum.

• „ENERGETYK – NIE DODA CI SKRZYDEŁ”

• Dnia 26.02.24r. odbyły się zajęcia profilaktyczne  dla uczniów z klas VI – VIII pod nazwą „Energetyk – nie doda Ci skrzydeł”. Podczas spotkania poruszane były tematy takie jak: skład napojów energetycznych, różnica między napojami energetycznymi a izotonicznymi czy skutki zdrowotne spożywania napojów energetycznych. Zajęcia prowadziła p. Beata Gostkowska – pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Bytowie.