Zapraszamy na warsztaty.
II miejsce w konkursie matematycznym.
Dnia 14 listopada 2024 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego „Chcesz być jak Pitagoras, weź długopis, dołącz do nas”. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Labun, Zofia Gawdzik, Dawid Pałubicki, Gracjan Banaś oraz Nikodem Wysocki. Szczególne gratulacje dla Pauliny Labun, która zajęła drugie miejsce.
Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Uwaga konkurs!
Warsztaty pt. "Zróbmy sobie bryłkę".
Uczniowie klasy 6a oraz 8a i 8b wzięli udział w warsztatach pt. „Zróbmy sobie bryłkę”. Podczas zajęć uczniowie wykonali siatki graniastosłupów i ostrosłupów. Wykonane siatki mają w sobie coś wyjątkowego. Gdy pociągniemy za sznurek siatki „same” się składają. Pozwala to uczniom lepiej zrozumieć, w jaki sposób z siatki powstaje bryła.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Odczarujmy matematykę” dofinansowanym z fundacji „mBanku”.
7
Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych.
Dnia 25 października 2024 odbyła się w naszej szkole Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych. Pierwszoklasiści w galowych strojach i granatowych biretach na głowach złożyli ślubowanie: że będą się starać być dobrymi Polakami kochającymi swoją Ojczyznę, dobrymi uczniami i kolegami, będą dbać o dobre imię szkoły i klasy.
Uczniowie klas: Ia i Ib wielkim piórem zostali pasowani na uczniów przez Pana Dyrektora Adama Sandaka. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem – bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Do zadań, które mieli wykonać należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, wykazanie się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, a także umiejętnością dodawania i układania wyrazów oraz zdań z sylab. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Zespołu Szkół w Tuchomiu. Pan Dyrektor złożył pełnoprawnym już uczniom życzenia najlepszych ocen, wspaniałego samopoczucia w szkole, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców szkoły.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu najbliższych. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.
Wycieczka do Wrocławia.
W dniach 22-25 października uczniowie klas 5 i 7 wraz z grupą uczniów z klasy 4 udali się na południe kraju. Wrocław przywitał nas piękną pogodą. Podziwiając uroki złotej polskiej jesieni udaliśmy się na rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy urokliwe kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, Ratusz oraz fontannę. Niezwykłe wrażenie wywarł na nas Ostrów Tumski – najstarsza część Wrocławia. Zachwytom nie było końca – a nasze wrażenia wzbogacone zostały jeszcze możliwością zwiedzenia Panoramy Racławickiej – obrazu, którego długość wynosi 114 metrów! Precyzyjnie wkomponowane w tło obrazu elementy sprawiały, że mieliśmy wrażenie, iż jesteśmy na polu bitwy. Wieczorem przyjechaliśmy do hotelu, gdzie mogliśmy odpocząć i naładować baterie na kolejny dzień. Nazajutrz zwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. Tu mogliśmy podziwiać eksponaty datowane od starożytności aż po lata 90 XX wieku. Dzięki unikatowym zabawkom i niebanalnym ciekawostkom przeżyliśmy niezapomnianą przygodę.
Po podróży w przeszłość ruszyliśmy na spacer po parku zdrojowym. Następnie zwiedziliśmy kaplicę czaszek w Czermnej – miejsce, gdzie zgromadzono około 3 tys. czaszek i kości zmarłych na cholerę podczas epidemii wojny 30 – letniej oraz tych, którzy zginęli w czasie wojen śląskich. Kolejnego dnia czekała nas wyprawa w góry. W różnym tempie, nie bez przygód weszliśmy na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki ( 922m. n.p.m). Warto było! Ten spektakularny punkt widokowy w Sudetach i majestatyczny szczyt jest nie tylko symbolem naturalnego piękna ale również dzikiej przyrody malowniczej Ziemi Kłodzkiej. Nie mniej wrażeń dostarczyła nam wizyta w Muzeum Skarbiec Ziemii Kłodzkiej. W środku mogliśmy obejrzeć starodruki, rękopisy, stare dokumenty, medale, oryginalne listy i fotografie. Właściciel prywatnego muzeum z niesamowitą pasją opowiadał, w jakich okolicznościach pozyskiwał "skarby" do swojej kolekcji. Ta żywa lekcja historii na długo zapadnie w naszej pamięci. Zwieńczeniem dnia był "spacer" na Orlicę – najwyższy szczyt Sudetów Środkowych, mierzący 1084 m. n. p. m, który jednocześnie jest szczytem granicznym z Czechami. Byliśmy więc za granicą :-)
Ostatniego dnia naszej wyprawy ruszyliśmy na podbój Twierdzy Kłodzko. Byliśmy pod wrażeniem systemu obronnego tego miejsca. Na ponad 30 ha mieszczą się tu twierdza główna, fort posiłkowy, obwarowania miejskie i umocnienia polowe. Dowiedzieliśmy się, iż na terenie twierdzy kręcono kilka odcinków kultowego filmu pt. " Czterej Pancerni i Pies". Z wysokich bastionów podziwialiśmy panoramę miasta i góry. Mogliśmy zobaczyć, jakie spustoszenie wywołał ostatni kataklizm – powódź. Przeżycia z tej wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci. Było suuuuper!!
Zadanie zostało zrealizowane w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą "Podróże z klasą".
3
Spotkanie autorskie z panem Jackiem Łapińskim.
Dnia 23 października uczniowie klasy 6a i 6b udali się do Biblioteki Publicznej w Bytowie, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim z panem Jackiem Łapińskim, autorem książek „Z uśmiechem Ci do twarzy”, „Dlaczego warto czytać?!”, „Pasja zamiast nałogów – chyba że nałóg namiętnego czytania” oraz „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać autora oraz jego podejście do czytelnictwa. Podczas spotkania autor podkreślił ogromną rolę czytania książek w rozwoju osobistym i intelektualnym młodych osób. Zachęcał uczestników do regularnego sięgania po literaturę, jako sposób na poszerzanie horyzontów, rozwijanie empatii oraz kreowanie własnych pasji i zainteresowań. Wielokrotnie akcentował, że posiadanie i rozwijanie pasji jest istotne dla osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym. Prowadzący przekonywał, że podstawową korzyścią z czytania jest rozwijanie intelektu, co w dorosłym życiu przekłada się na znalezienie satysfakcjonującej pracy zgodnej z naszymi pasjami i marzeniami.
Podsumowując, spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim okazało się nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także inspiracją do dalszego odkrywania świata poprzez książki.
Po spotkaniu autorskim uczniowie zwiedzili także Muzeum Zachodniokaszubskie, gdzie mogli obejrzeć wystawę etnograficzną poświęconą kulturze materialnej Kaszubów Bytowskich, wystawy o charakterze historycznym, nawiązujące do czasów krzyżackich oraz panowania Gryfitów na ziemi bytowskiej. Zwiedzanie zakończyło się na murach obronnych, z których można obejrzeć cały zamkowy dziedziniec.
17
Wycieczka klas szóstych do Warszawy.
W dniach od 14 do 17 października uczniowie klas szóstych wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Po przyjeździe do stolicy uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zostali oprowadzeni przez przewodników, którzy przejmująco opowiedzieli o powstaniu i życiu mieszkańców Warszawy. Widzieli, jak drukowało się ulotki i odezwy. Przeszli kanałem. Każdy uczeń na pamiątkę zabrał ze sobą kilka kartek z kalendarza powstańczego.
Drugiego dnia po śniadaniu czekał na nas piękny spacer Łazienkami Królewskimi. Pogoda była wspaniała. Złota polska jesień przywitała klasy: 6 a i 6 b. W Łazienkach zwiedziliśmy również wnętrza Pałacu na Wyspie. Uczniów zachwyciły piękne obrazy i rzeźby. Następnie udaliśmy się do Suntago.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy ze wspaniałą panią przewodnik Stare Miasto. Przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem do Pałacu Prezydenckiego. Widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Poszliśmy zobaczyć Pomnik Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Po zwiedzaniu udaliśmy się do Centrum Pieniądza NBP. Zobaczyliśmy stare banknoty i monety oraz dowiedzieliśmy się, jak wyglądał proces projektowania naszych obecnych banknotów.
Ostatniego dnia udaliśmy się zwiedzać Stadion Narodowy. Następnie wróciliśmy na Stare Miasto, aby zwiedzać wystawy w Muzeum Warszawy. Weszliśmy również na znajdujący się tam punkt widokowy. Zobaczyliśmy na własne oczy oryginalny Pomnik Syrenki. Po tym udaliśmy się w podróż do domu.
Zadanie zostało realizowane w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą "Podróże z klasą".
27
Wystawa grzybów.
10 października 2024r. część uczniów z Zespołu Szkół w Tuchomiu wybrała się na wycieczkę na wystawę grzybów jadalnych i niejadalnych, która odbyła się na bytowskim rynku. Akcję zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytowie oraz Nadleśnictwo Bytów.
6
Warsztaty malarskie.
10 października 2024r mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole dwie Słupskie artystki: Urszulę Marzenę Jagodzińską oraz Irenę Parniewską, które poprowadziły dla dzieci i młodzieży szkolnej warsztaty malarskie. Celem warsztatów było budzenie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań w zakresie malarstwa oraz tworzenia warunków do odbioru sztuki oraz samodzielnego tworzenia.
Artystki wprowadziły uczestników warsztatów w swój twórczy świat, zdradzając tajniki pracy artystycznej. Dzieląc się wyjątkowym spojrzeniem na proces artystyczny wspaniale zachęcały dzieci do samodzielnych prób plastycznych.
Dzieci mogły również podziwiać piękne obrazy, które Panie przywiozły ze sobą.
Podczas powstawania prac dzieci mogły zadawać pytania, poradzić się jak namalować dany fragment obrazu, a Panie malarki chętnie udzielały pomocy i podpowiedzi. Każdy młody artysta wykazał się pomysłowością i inwencją twórczą. Powstały piękne, barwne prace, które można było podziwiać na szkolnej wystawie.
Spotkanie z artystkami wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, zachęciło twórców do szukania inspiracji, nowych technik malarskich oraz rozwijania wyobraźni twórczej.
Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Marzenie Jagodzińskiej i Pani Irenie Parniewskiej za odwiedziny i wspólnie spędzony twórczo i kreatywnie czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze kolejny raz.
44
Warsztaty "Idziemy na zakupy".
Uczniowie klasy 5b i 6a wzięli udział w warsztatach „Idziemy na zakupy”. Warsztaty były realizowane w ramach programu „Odczarujmy matematykę”. Podczas zajęć uczniowie ważyli owoce, warzywa, cukierki i obliczali cenę, jaką należy zapłacić za określone towary.
3
XVIII CROSS KASZUBSKI TUCHOMIE 2024.
Już 19 października odbędzie się XVIII CROSS KASZUBSKI. Więcej informacji w linku poniżej.
XVIII_Cross_Kaszubski_w_Tuchomiu_19-10_-2024_(2).docx
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W piątek odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W apelu uczestniczyli uczniowie klas 1-4. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Apel przygotował Samorząd Uczniowski.
"DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH"
Dzisiaj w naszej szkole odbył się „Dzień gier planszowych. Gry planszowe są doskonałą alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Gry zostały zakupione w ramach projektu „Odczarujmy matematykę” fundacji mBanku.
61
Warsztaty "Wiem, co jem".
Uczniowie klasy 5b i 6a wzięli udział w warsztatach pt. "Wiem, co jem". Zajęcia były realizowane w ramach projektu "Odczarujmy matematykę", który jest finansowany przez fundację mBanku. Podczas zajęć uczniowie sprawdzali na etykietach skład produktów. Następnie obliczali, ile cukru jest w danym produkcie i wyliczoną wartość cukru odważali na wadze. Dzięki temu lepiej mogli wyobrazić sobie, ile cukru jest w określonym produkcie.
12
WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH W RAMACH PROGRAMU "PODRÓŻE Z KLASĄ"
W dniach 29.09.- 03.10.2024 43 uczniów klas ósmych naszej szkoły wraz z czteroma opiekunami odbyła czterodniową wycieczkę realizowaną w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą "Podróże z klasą".
Wyruszyliśmy w niedzielę o godz .22.00 spod naszej szkoły by po całonocnej podróży dojechać do przepięknego zamku Lipowiec wznoszącego się na części Grzbietu Tenczyńskiego na Górze Zamkowej, zamku, którego historia sięga średniowiecza. Po zwiedzeniu zamku i delektowaniu się pięknymi widokami na Beskidy wyruszyliśmy do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce.
Energylandia to coś więcej niż wesołe miasteczko, to prawdziwe centrum rozrywki. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Enegylandia oferuje ponad sto atrakcji, w tym spektakularne roller coastery- Zadra oraz Hyperion, pokazowe teatry, zjeżdżalnie wodne, baseny i wiele innych atrakcji, które zapewniają doskonała zabawę i relaks. Po całodniowym pobycie w Energylandii, pełni wrażeń i nieco zmęczeni wyruszyliśmy na nocleg do hotelu Dobczyce.
Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania do wpisanej na listę UNESKO kopalni soli Wieliczka, jednej z najbardziej wyjątkowych atrakcji w Polsce. Po zejściu drewnianymi schodami w dół rozpoczęliśmy odkrywanie 800- letniego podziemia, królestwo składające się z kilkudziesięciu komór o zróżnicowanym składzie soli i słonych jezior. Dowiedzieliśmy się o metodach wydobywania soli, narzędziach i urządzeniach górniczych oraz o różnych sposobach transportu soli z kopalni. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia w komorze św. Barbary i zakupach pamiątek wyruszyliśmy do Krakowa.
Zwiedzanie Krakowa rozpoczęliśmy od zrobienia sobie zdjęcia pod pomnikiem Smoka wawelskiego. Następnie udaliśmy się na wzgórze wawelskie gdzie wznosi się majestatycznie Wawel- zespół monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Zwiedziliśmy dziedziniec zamkowy z przepięknymi renesansowymi krużgankami, katedrę wawelską oraz podziwialiśmy słynną kaplicę zygmuntowską. Dowiedzieliśmy się ,że Wawel był siedzibą królów polskich, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski. Po zwidzeniu Wawelu ruszyliśmy Drogą Królewską w kierunku rynku krakowskiego- największego i jednego z najpiękniejszych rynków w Polsce. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki z słynną rzeźbą Wita Stwosza. Zobaczyliśmy również w muzeum w Sukiennicach jedną z największych w Polsce stałych wystaw XIX wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Po całodniowym pobycie w Krakowie wyruszyliśmy do hotelu w Murzasichle pod Zakopanem na nocleg.
Wczesnym rankiem wyjechaliśmy z hotelu by wyruszyć na wyprawę górską do Doliny Kościeliskiej- najbardziej znaną i jedną z najbardziej odwiedzanych tatrzańskich dolin . Wędrowaliśmy 6 kilometrów w jedną stronę, podziwiając tatrzańskie szczyty by po prawie dwóch godzinach dotrzeć do schroniska na Hali Ornak. Grupa chętnych powędrowała do Smreczyńskiego Stawu. Najbardziej wytrwali pokonali w sumie ponad 15 kilometrów! Po południu ruszyliśmy do Zakopanego. Zwiedziliśmy muzeum tatrzańskie- jedno z najstarszych największych muzeów regionalnych w Polsce. Na ponad czterysta eksponatów składają się m.in. haftowane ubiory góralskie, instrumenty regionalne, kolekcje skał i minerałów oraz różne zwierzęta w gablotach zamieszkujące Karpaty. Przespacerowaliśmy po Krupówkach, jednym z najsłynniejszych deptaków w Polsce oraz reprezentacyjna ulica w Zakopanem.
Ostatni dzień wycieczki poświęciliśmy na zwiedzanie muzeum Auschwitz- Birkenau- były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Dowiedzieliśmy się ,że obóz koncentracyjny Auschwitz był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, czyli miejscem powolnego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów.
Pełni wrażeń i dobrego humoru wracaliśmy do domu. Taki wyjazd to wspaniała szkoła życia, ale i skarbnica wiedzy na temat odwiedzanych miejsc. Nie na darmo mówi się, że podróże kształcą!
"Zadanie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą "Podróże z klasą".
15
„Edukacja jutra w Gminie Tuchomie”.
Gmina Tuchomie informuje rodziców uczniów ze szkół podstawowych gminy Tuchomie oraz nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych gminy Tuchomie, że trwa rekrutacja do 23 września 2024 r. do udziału w projekcie „Edukacja jutra w Gminie Tuchomie”.
W projekcie dla uczniów zaplanowano zajęcia wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, zajęć dodatkowych
rozwijających kompetencje i umiejętności, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe, Zajęcia rozwijające-rozwój kompetencji i zainteresowań, motywacji do nauki, z zastosowaniem
aktywizujących metod form edukacji pozaszkolnej: wyjazdy edukacyjne do miejsc związanych z naukami ścisłymi i technicznymi, laboratoria naukowe w formie półkolonii, oraz wyjazdy edukacyjne rozwijających tożsamość regionalną i edukację morską.
Ponadto zaplanowano także dodatkowe wsparcie w formie: Szkolenia dla nauczycieli - bezpośrednie wsparcie kadr szkół objętych wsparciem w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów, stosowania innowacyjnych metod i technik nauczania i motywowania do nauki. Warsztaty dla rodziców-rozwój umiejętności rodziców w zakresie stwarzania dziecku optymalnego, domowego środowiska nauki, motywowania do pracy, a także pobudzaniu jego aspiracji edukacyjnych. Doposażenie pracowni - zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do osiągnięcia celu projektu i
realizacji kształcenia na terenie szkoły. W ramach projektu zostaną doposażone pracownie matematyczna, językowa, humanistyczna, informatyczna, indywidualizacji, przyrodnicza.
Dokumenty rekrutacyjne oraz szczegóły nt. prowadzonej rekrutacji znajdują się na podstronie projektu: „Edukacja jutra w Gminie Tuchomie” dostępne są w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Gminy a także szkół z terenu gminy Tuchomie.
Projekt „Edukacja jutra w Gminie Tuchomie” jest współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus i jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
„Edukacja dostępna dla wszystkich w gminie Tuchomie”.
Gmina Tuchomie informuje rodziców uczniów ze szkół podstawowych gminy Tuchomie oraz nauczycieli zatrudnionych w szkołach podstawowych gminy Tuchomie, że trwa rekrutacja do 23 września 2024 r. do udziału w projekcie „Edukacja dostępna dla wszystkich w gminie Tuchomie”.
Rodzice mogą zapisywać uczniów na następujące zajęcia: Zajęcia z psychologiem, Logopedia, Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, Zajęcia z socjoterapeutyczne, Zajęcia wzmacniające umiejętności emocjonalno-społeczne, Zajęcia „Innowacja pedagogiczna przełamująca bariery dzieci i młodzieży”, Zajęcia z integracji sensorycznej, Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, Zajęcia z preorientacji zawodowej.
Nauczyciele z kolei mogą zapisać się na szkolenie i studia podyplomowe, dzięki którym podniosą swoje kompetencje zawodowe.
Dokumenty rekrutacyjne oraz szczegóły nt. prowadzonej rekrutacji znajdują się na podstronie projektu: „Edukacja dostępna dla wszystkich w gminie Tuchomie” oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Gminy a także szkół z terenu gminy Tuchomie.
Projekt „Edukacja dostępna dla wszystkich w gminie Tuchomie” jest współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus i jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
"Poproszę paragon"
W piątek w ramach projektu "Odczarujmy matematykę" odbyły się zajęcia pt. "Poproszę paragon". Uczniowie podczas zajęć poznali pojęcia cena brutto, netto oraz vat. Mieli możliwość obliczania podatków od cen podanych na paragonach. Zajęcia finansowane są przez fundację mBank.
"Słodki piątek"
Dnia 27 września odbyła się w naszej szkole akcja "Słodki piątek". Zebraliśmy 4366 złotych. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Pana Łukasza. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i pomoc.
21
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie