• Dzień Przedszkolaka

     •      Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego.  Nasze przedszkole przyłączyło się do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka poprzez cykl zabaw, które odbyły się w dniu 20.09.2021 r. na terenie przedszkola. Dzień ten  ma na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania i wesołej zabawy.

          Każdy przedszkolak poprzebierał się w strój symbolizujący nazwę grup. Tak więc w przedszkolu widzieliśmy Misie, Żabki, Pszczółki, Smerfy i Kotki. Na stołach widniał poczęstunek, a w przerwie między zabawą malowane były buźki. Główną atrakcją okazał się dmuchany plac zabaw oraz sportowe zabawy na sali gimnastycznej. Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Pod koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy lub medale super przedszkolaka.

          Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom kolejną okazję do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

     • Działalność szkoły w dniu 14. 10. 2021 r.

     • Dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tym dniu realizowane są zajęcia opiekuńcze. W szkole będzie czynna świetlica. Rodzice chcący skorzystać ze świetlicy szkolnej w dniu 14. 10.2021 proszeni są o poinformowanie szkoły w sekretariacie  do dnia 13.10 2021r.  do godziny 14.00.

    • Spotkanie z przedstawicielami Policji w Bytowie i Tuchomiu.
     • Spotkanie z przedstawicielami Policji w Bytowie i Tuchomiu.

     • Dnia 08.09.2021r. odbyły się spotkania informacyjno - edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów z klas I – VIII z przedstawicielami Policji w Bytowie i Tuchomiu.

      Głównym celem organizacji zajęć dla przedszkolaków i uczniów z klas młodszych szkoły podstawowej jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo – wychowawczych w początkowym okresie nauki. Najmłodsi odbiorcy otrzymali najważniejsze informacje bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Policjanci przypominali również o potrzebie noszenia elementów odblaskowych, które na koniec rozdali uczniom klas I oraz najstarszym przedszkolakom. 

      Spotkania z Policją były również skierowane do uczniów klas starszych szkoły podstawowej. Ta część spotkań oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym była wzbogacona o odpowiedzialność prawną oraz akcję stop hejtowi i mowie nienawiści.

      Prowadzącymi spotkanie byli sierżant sztabowy Damian Chamier Gliszczyński (Policja Bytów) oraz aspirant sztabowy Sebastian Watras (Policja Tuchomie).