• Fundusz Akumulator Społeczny
     • Fundusz Akumulator Społeczny

     • Zajęcia z czerpania papieru z klasą II b oraz lekcja historii o papierze. Majowie wytwarzali papier-hunn, Polinezyjczycy papier o nazwie tapa, Europa miała pergamin. Na zajęciach dzieci uczyły się tolerancji poprzez poznanie dorobku kulturalnego mieszkańców Ameryki Środkowej, Azji, Afryki. Różnice potrafią być piękne. Realizacja projektu sfinansowanego że środków Fundusz Akumulator Społeczny pt. Smocze jajo w chińskim kraju. Zapobieganie ksenofobii i nietolerancji poprzez organizację szkolnego wydarzenia oraz nauki zwyczajów obcokrajowców

     • "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

     • Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" w roku szkolnym 2018/2019 realizowany był w klasach II SP. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

      Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nich wiedzę a systematyczne ćwiczenia utwierdziły ich w przekonaniu, że potrafią udzielić pierwszej pomocy.

     • I wyróżnienie dla Marty Frondy

     • W dniu 24 maja 2019 roku (piątek) w gdańskim ogrodzie zoologicznym po raz kolejny miało miejsce wręczenie nagród w konkursie o randze wojewódzkiej pod nazwą „Zagrożenia w rolnictwie”. Z naszej szkoły uczennica klasy VI „A” SP — Marta Fronda również wzięła w w/w konkursie udział zdobywając I wyróżnienie w kategorii wiekowej IV — VI KL. SP.

      Przybyłych uczniów na rozdanie nagród i wręczenie okolicznościowych dyplomów powitał Pan Aleksander Zając — jeden z jurorów konkursu, który poinformował zebranych, iż na wspomniany konkurs wpłynęło prawie 900 prac od uczniów z województwa pomorskiego.

      Nasza uczennica na wręczenie nagród pojechała z kilkoma uczniami ze swojej klasy, którzy to poza odbiorem nagrody i dyplomu mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. A były to między innym :

      • przejazd kolejką po ZOO i zwiedzanie ciekawych miejsc,
      • udział w prelekcji na temat gadów, płazów, które żyją na wolności i mieszkają w Ogrodzie

      Zoologicznym w Gdańsku, - możliwość uczestniczenia w karmieniu fok,

      • zwiedzania obiektu ZOO bez przewodnika.
    • "NAŁOGOM STOP"
     • "NAŁOGOM STOP"

     • Już kolejny raz w tuchomskim GOK-u odbyła się impreza profilaktyczna pn. Nałogom Stop. Celem imprezy była promocja zdrowia, zdrowego żywienia, życia bez nałogów, aktywności fizycznej. Zadaniem uczestników było: przedstawienie hasła o walce z nałogami, rozwiązanie testu o zdrowym żywieniu, odegranie scenki, przygotowanie plakatu wraz z komentarzem nt. walki z nałogami oraz konkurencja sprawnościowa z alkogoglami i narkogoglami. W imprezie udział wzięły klasy piąte i szóste ze szkół w Tuchomiu i Kramarzynach. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury. Najlepsi okazali się uczniowie klasy Vb z Zespołu Szkół w Tuchomiu, drugie miejsce zajęła klasa VI z Zespołu Szkół w Tuchomiu, trzecie miejsce przypadło klasie V z Szkoły Podstawowej w Kramarzynach. Za pierwsze trzy miejsca uczniowie otrzymali puchary, a dodatkowo każdy uczeń otrzymał selfie stick z napisem „Nałogom stop”. Dziękujemy wychowawcom oraz pedagogom szkolnym za przygotowanie uczniów do imprezy profilaktycznej. Impreza odbywa sie pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która jest również sponsorem nagród dla uczestników.

     • Informacja dla rodziców

     • W związku z falą upałów Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół w Tuchomiu zajęcia lekcyjne od dnia 12.06.2019r. do 14.06.2019r. zostaną skrócone  z 45 min do 30 min i będą się odbywać w następującym porządku:

                     

      1.            8:00 – 8:30          8:30 – 8:35

      2.            8:35 – 9:05          9:05 – 9:10

      3.            9:10 – 9:40          9:40 – 10:00

      4.            10:00 – 10:30     10:30 – 10:45

      5.            10:45 – 11:15     11:15 – 11:20

      6.            11:20 – 11:50     11:50 – 11:55

      7.            12:05 – 12:35    

       

      Odjazdy autobusów będą odbywać się zgodnie z poniższym wykazem:

       

      1.Modrzejewo, Modrzejewo Leśniczówka,

      Chotkowo 11 : 30

      2.Tuchomko, Tągowie (trasa na Niezabyszewo,

      potem tak jak zawsze)11 : 30

      3.Ciemno, Gliśno, Trzebiatkowa (liniowy

       autobus do Miastka, zajazd do Gliśna)12:20

      4.Modrzejewo, Modrzejewo Leśniczówka,

      Chotkowo,12 : 55

      5.Masłowice Tuchomskie (Szreder,Komarzańska  oraz Masłowice Trzebiatkowskie 13 : 00

      6.Tuchomko, Tągowie oraz Piaszno (Trasa na Niezabyszewo potem tak jak zawsze)13 : 30

      7.Nowe Huty 13 : 45

    • Wycieczka klas ósmych
     • Wycieczka klas ósmych

     • W dniach 13-17 maja 2019r. uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców p. Marzeny Witt, p. Ireny Tyma oraz p. Ireny Kasprowicz uczestniczyli w wycieczce klasowej. Przez pięć dni podziwiali i zwiedzali zakątki południowej Polski. W atrakcyjnym programie znalazło się „dla każdego coś dobrego”. Uczniowie odwiedzili Częstochowę i Sanktuarium na Jasnej Górze.
      W Krakowie podziwiali Katedrę na Wawelu, dotykali serca Dzwonu Zygmunta wierząc, że spełnią się ich życzenia. Na krakowski rynku nie omieszkali zwiedzić starego miasta, wejść do kościoła Mariackiego i zrobić zakupy w Sukiennicach. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła kopalnia soli w Wieliczce, gdzie za przyczyną kopalnianego Skarbnika jedna z uczestniczek, Kinga Rudnik, zdobyła tytuł królowej.

      Chwile refleksji, zadumy i żywą lekcję historii uczniowie przeżyli zwiedzając Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz i Birkenau w Oświęcimiu. Wzruszenie nad losem tych, którzy ponieśli śmierć w tym okropnym miejscu wycisnęło nie jedną łzę.

      Był też czas na wspomnienie naszego św. Jana Pawła II. W Wadowicach zwiedzili rodzinny dom  papieża Polaka i delektowali się pysznymi i jakże sytymi kremówkami. 

      Wycieczkowicze sprawdzili się również na górskim szlaku. Udali się nad Morskie Oko, gdzie mimo majowego słonka sceneria była prawdziwie zimowa. Piękne widoki urzekły wszystkich! Atrakcją był również wjazd kolejką linową na Gubałówkę , no i oczywiście zakupy na zakopiańskich Krupówkach.

      Ostatni dzień wycieczki to wyjazd do Zatoru i całodniowy pobyt
      w największym rodzinnym parku rozrywki w Polsce - ENERGYLANDII!!! Tam, bez względu na wiek, każdy znalazł atrakcje dla siebie. Zjazdy na największych
      i najszybszych Roller Coasterach, wśród których królują Hyperion Mega Coaster - największy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster - światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów. Tu wrażenia
      i emocje sięgały zenitu!!! Pełni wrażeń i z zawrotem w głowie wrócili do domu, aby najpierw odespać zaległości, a następnie wrócić do szkolnej rzeczywistości.