• Nauka hybrydowa w klasach 1 - 3

• Drodzy Rodzice,

od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie klas I - III będą pracowali w systemie hybrydowym.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.

Poniżej przedstwaiamy harmonogram zajęć hybrydowych dla uczniów klas I - III.

26 .04    Poniedziałek
            I A      w SZKOLE,  B w  DOMU
            II A     w SZKOLE,  B w  DOMU
            III A    w SZKOLE,  B w  DOMU

27 .04 Wtorek
            I A      w SZKOLE,    B w  DOMU
            II A     w SZKOLE,    B w  DOMU
            III A    w SZKOLE,    B w  DOMU

28 .04  Środa

29 .04  Czwartek

30 .04   Piątek

• "Magiczna ścianka"

• W ramach projektu "PRZEDSZKOLE JAK Z BAJKI" otrzymaliśmy magiczną ścianę. To multimedialne urządzenie, które nie tylko spełnia funkcje edukacyjne, ale i dostarczy nieograniczonej rozrywki, dostosowując system dla osób w różnych przedziałach wiekowych. Ściana interaktywna znajdzie odpowiednią grę i program edukacyjny dla niesfornego trzylatka, ale również dla osoby dorosłej.

Zestaw urządzenia Magiczna Ściana zawiera wiele ciekawych gier, które dzieci mogą wykonywać razem.

• Powrót dzieci do przedszkola

• Drodzy Rodzice,

informujemy, że od poniedziałku 19. 04. 2021 r. przedszkole pracuje w trybie stacjonarnym. Dzieci z oddziału „0” będą dowożone busem szkolnym.

Jednocześnie przypominamy  o  przestrzeganiu zasad epidemiologicznych obowiązujących na terenie szkoły.

Osoby z zewnątrz (niebędące uczniami lub pracownikami szkoły) podczas przebywania na terenie szkoły, obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu od pracowników i uczniów szkoły.

Wszystkie osoby wchodzące do szkoły mają bezwzględny obowiązek zdezynfekowania rąk przy użyciu płynu dezynfekującego.

Prosimy również, aby dzieci z objawami chorobowymi (katar, kaszel) pozostawały w domach.

Zwracamy się z również z prośbą o niegromadzenie się rodziców na terenie szkoły.

• Pomaganie jest fajne

• Taki gest od firmy Polmor z Bytowa dla 6 szkół podstawowych, w tym dla Zespołu Szkół w Tuchomiu.

Serca pełnych plastikowych nakrętek są dzielone między dwójką dzieci: Karoliną Orlikowską oraz Jakubem Jankowskim. Pierwsze serce jest już zapełnione i czeka na odbiór przez Karolinkę. Mamy nadzieję, że mimo pandemii szybko zapełnimy kolejne, tym razem dla Kubusia. Pomagają nam dzieci ze Słonecznikowego przedszkola w Modrzejewie oraz wszyscy mieszkańcy gminy Tuchomie.

• Informacja Dyrektora Zespołu Szkół w Tuchomiu w sprawie zdarzenia z dn. 10 marca 2021.

•

W celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z podjęciem decyzji o nie ewakuowaniu dzieci i innych osób z terenu szkoły w dn. 10 marca 2021 r., w związku z nieprawdziwą informacją o zagrożeniu, poniżej przedstawiam szczegółowe informacje:

1. na adres e – mail Zespołu Szkół w Tuchomiu dnia 10 marca 2021 r. o godz. 5.12 wpłynęła wiadomość o następującej treści: „Pogrzeb - Dziecko wniosło na teren budynku bombę gaz trujący, który udusi was w ciągu 20 minut uciekajcie.
            2. ta wiadomość skierowana została do ponad 100 placówek, w związku z czym miała kaskadowy charakter, o niskim stopniu wiarygodności (taki status tego typu informacjom nadaje CBŚP);
            3. z e-maila wynikał 20 minutowy czas zaistnienia zdarzenia – mail został odczytany po prawie 2 godzinach od jego wpłynięcia, to również wpłynęło na jego ocenę, jako o niskim stopniu wiarygodności (w momencie odczytania maila zdarzenie już powinno, zgodnie z treścią maila, wystąpić);
            4. podjęto działania zgodnie z procedurami: sprawdzono budynek (należy tu zaznaczyć, iż w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną wejścia do szkoły są kontrolowane i nikt niepowołany nie zostanie wpuszczony do budynku) i poinformowano stosowne służby, które ze względu na brak zagrożenia i dobro dzieci również rekomendowały „NIE EWAKUOWAĆ”;
            5. w budynku były głównie dzieci w wieku przedszkolnym, których rodzice pracują. Na zewnątrz tego dnia z rana było -6°C, w związku z czym powzięto decyzję, by postąpić zgodnie z rekomendacjami służb, które na co dzień mają do czynienia z tego typu zdarzeniami;
            6. ponadto Centralne Biuro Śledcze Policji w dniu zdarzenia, a także w ostatnim czasie przysyłało informacje, że na adres e- miał mogą wpływać tego typu informacje z domeny @gmail.com, z rekomendacją o następującej treści:

„Informuję, że  ocena wiarygodności jest na poziomie – INFORMACJA O BARDZO NISKIEJ WIARYGODNOŚCI, MAJĄCA CHARAKTER KASKADOWY

ZALECENIE  KOORDYNATORA CBŚP – NIE EWAKUOWAĆ!!!!

1. akcję przed szkołą (zabezpieczenie terenu) zorganizowała i zarządzała nią Policja i Państwowa Straż Pożarna;
            2. w związku z powyższym kierownictwo szkoły zastosowało się do rekomendacji.

Ponadto wyjaśniam:

W dniu zdarzenia, 10 marca 2021 r.,:

1. pani wicedyrektor przebywała na zaplanowanym wcześniej urlopie;
            2. ja, jako dyrektor, ze względu na wystąpienie objawów chorobowych,  biorąc pod uwagę zagrożenie epidemiczne, pozostawałem w kwarantannie;
            3. na miejscu funkcje kierownicze pełniła kolejna osoba z zespołu kierowniczego, tj. Kierownik Świetlicy, która wszystkie decyzje konsultowała ze mną telefonicznie.

Jednocześnie podkreślam, że w dniu zdarzenia wszelkie decyzje były podejmowane zgodnie z obowiązującymi procedurami, po konsultacji z odpowiednimi służbami, z uwzględnieniem ich rekomendacji i zaleceń. Podejmując decyzje, kierowaliśmy się wyłącznie najlepiej rozumianym dobrem dzieci i innych osób przebywających w budynku szkoły.

Adam Sandak

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchomiu