• Mikołaje z Tuchomia

• Drodzy rodzice zgodnie z ustaleniami na zebraniu rady Rodziców
            w dniu 10 grudnia 2020 r.

Rada postanowiła:

- nie zbierać składek na radę Rodziców w roku szkolnym 2020/2021,

- dobrowolne wpłaty i darowizny mogą być dokonane na konto Rady Rodziców

Bank Spółdzielczy w Bytowie

33 9321 0001 0011 5645 2000 0010

Jeżeli w tytule lub w komentarzu dodamy;

MIKOŁAJE Z TUCHOMIA

to wpłata zostanie przekazana na pomoc Rodzinie, której dom spłonął
            w Modrzejewie.

Pieniądze na pomoc pogorzelcom z Modrzejewa można również wpłacać przez portal  ,,zrzutka pl."

W sekretariacie szkoły znajduje się puszka, do której można wrzucać  pieniądze na pomoc pogorzelcom do 28 lutego 2021 r.

MIKOŁAJE Z TUCHOMIA

• Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu Wiedzy o Samorządzie Lokalnym organizowanym dla uczniów powiatu bytowskiego przez Starostwo Powiatowe w Bytowie, Stowarzyszenie Miłośnicy Gminy Tuchomie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tuchomiu. Edycja ta została przeprowadzona w formie zdalnej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prezentację nt. „Wybitna postać z mojego regionu”. Wśród 10 najlepszych prezentacji wybranych przez jury znalazły się wszystkie prace naszych uczniów. Drugą najlepiej ocenioną pracą została prezentacja Hanny Świątek „Wybitna postać z mojego regionu – Stanisław Jezierski” – prezentacja poświęcona Stanisławowi Jezierskiemu, który przez 45 lat pełnił funkcje sołtysa miejscowości Modrzejewo. Na kolejnym miejscu oceniono pracę Agnieszki Landowskiej „Zwykły, a nie zwykły – Henryk Landowski”, którą uczennica poświęciła swojemu dziadkowi, rzeźbiarzowi z Tuchomia. Piątą najlepszą pracą została prezentacja Łukasza Łukasik „Ukrainiec na Kaszubach” - Wołodia Drozd z Modrzejewa. Wszystkie prace uczniowie wykonali pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Janusza Juchniewicza. 17 grudnia 2020 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu uczniowie i opiekun zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz pucharem dla drużyny.

• Zbiórka dla Hospicjum w Kościerzynie

• Dzieci z oddziału zerowego i kl. VI wraz z rodzicami i wychowawcami zbierali środki higieny osobistej, różne środki czystości, poduszki - jaśki i wodę mineralną. Dary te zostaną przekazane dla Hospicjum w Kościerzynie w ramach pomocy ludziom potrzebującym. Nasze dzieci z wielką radością przystąpiły do powyższej akcji. Przyświecało nam przysłowie "I Ty możesz zostać św. Mikołajem".

• Konkurs „1 z 10”

• Dn. 25.11.2020 r. odbył się w naszej szkole konkurs  „1 z 10” zrealizowany w ramach projektu finansowanego przez fundację mBanku. Wzięło w nim udział 22 uczniów, którzy odpowiadali w parach. Podczas konkursu, który odbył się online na Teamsach, padło aż 130 pytań. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Wyniki konkursu:

I miejsce Agata Główczewska i Michalina Mochol

I miejsce Karol Wroński i Kordian Banaś

II miejsce Bartosz Depka Prądziński i Oskar Grebin

Lista uczniów biorących udział w konkursie „1 z 10”

1. Tomasz Hapka

11. Hubert Rudnik

Tomasz Kuik Studziński

• Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Amelii Wrońskiej

• Miło nam poinformować, że nasza absolwentka Amelia Wrońska, którą dyrekcja Zespołu Szkół w Tuchomiu zgłosiła do stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, otrzymała je.

Z całego województwa pomorskiego dostało je 423 uczniów, w tym właśnie Amelka.

Życzymy jej dalszych sukcesów w nauce.