• Z wizytą w ceramikarni.
     • Z wizytą w ceramikarni.

     • Dnia 9 grudnia 2019 roku grupa 9 uczniów klasy 7 uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w Słupsku. Zajęcia odbyły się w ramach lekcji języka kaszubskiego. Uczniowie zapoznali się z pracą ceramika oraz poznali technologię otrzymywania naczyń ceramicznych. W ramach warsztatów uczniowie wykonywali ceramiczne mikołaje i choinki. Praca z gliną sprawiła uczniom wiele przyjemności i pozwoliła zrealizować się artystycznie. Na owoce swojej pracy uczniowie będą musieli jeszcze poczekać ponieważ ich wyroby musiały pozostać do szkliwienia  i wypalenia w specjalnym piecu.

     • Świąteczne wypieki klasy 3b

     • Dnia 28 listopada 2019r. klasa 3b, pod opieką P. Moniki Gryglickiej, wybrała się do CMS w Tuchomiu, na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Pierniczki te będą prezentem dla dziadków i babć, które wręczymy podczas wspólnego kolędowania, połączonego z Dniem Seniora oraz Dniem Babci i Dziadka. Przy pomocy pracowników CMS oraz Klubu Senior-Wigor stworzyliśmy prawdziwe dzieła sztuki.
      Było smacznie.

     • Konkurs kuratoryjny z języka polskiego - etap rejonowy.

     • Dnia 6.12.2019 r. uczennice klas ósmych: Amelia Wrońska, Karolina Lewi Kiedrowska, Julia Janduła wraz z Panią Anną Szulc pojechały do Kościerzyny na etap rejonowy konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Wzięło w nim udział 44 uczniów. Czekamy na wyniki. 

     • Konkurs matematyczny - etap rejonowy

     • Dnia 4 grudnia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształącącym w Kościerzynie odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu z matematyki. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Wrońska z klasy 8 b. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

    • Warsztaty pszczelarskie
     • Warsztaty pszczelarskie

     • W piątek 29.11.2019 r. w Przedszkolu przy ZS w Tuchomiu odbyły się warsztaty pszczelarskie. Dzieci brały udział w budowaniu ula, przebrały się za pszczelarzy, smakowały miód i wykonały świeczki z pszczelego wosku. Wszystkie przedszkolaki nie kryły zachwytu, jaki dały zajęcia.

    • Śniadanie Daje Moc
     • Śniadanie Daje Moc

     • W tym roku szkolnym 2019/2020 kolejny raz klasa 3b brała udział w ogólnopolskim programie” Śniadanie Daje Moc”, które odbyło się dnia 8 listopada 2018r. Śniadanie było spożywane w czasie drugiej godziny lekcyjnej. Posiłki nasze było bardzo zróżnicowane, smaczne, a przede wszystkim zdrowe, bo wiadomo nie od dziś, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.

      Cele programu

      ·  Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka

      ·  Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

    • Program Youngster
     • Program Youngster

     •      W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do realizacji zajęć w ramach programu Youngster. Youngster to dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach ( po 11 osób).

      W programieYoungster bierze udział blisko 600 uczniów klas VIII szkół podstawowych z terenów wiejskich. Pomysłodawcą i organizatorem Programu Youngster jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Partnerzy projektu to między innymi : Wydawnictwo Macmillan Education, NIDA – Nidzicka Fundacja Rozwoju, Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności, English Teaching.

           Przed testem plasującym spotykaliśmy się na zajęciach organizacyjnych, na których : utworzyliśmy kodeks Youngstera, obejrzeliśmy film „Alike”, wykonaliśmy boxYoungstera, który wypełniliśmy (i będziemy go sukcesywnie uzupełniać) różnymi warm -upami , stworzyliśmy plakat z puzzli, zdając sobie sprawę, że każdy uczestnik projektu jest istotną częścią, która tworzy całość, uświadomiliśmy sobie i zapisaliśmy czego nie potrafimy, a co jest naszą mocną stroną z języka angielskiego ( Plakat I can /I can’t), stworzyliśmy gazetkę ścienną Youngster’a.

      W październiku rozpoczęliśmy pracę z podręcznikiem Beyond. Pod koniec października dowiedziawszy się o halloweenowym konkursie facebookowymYoungstera, przygotowaliśmy zajęcia, na których poznaliśmy znaczenie idiomu „turnintopumpkin”, rozwiązywaliśmy halloweenowe krzyżówki, wzbogaciliśmy słownictwo związane ze Świętem Halloween.

      Z przebiegu owych zajęć utworzyliśmy kolaż składający się z pięciu zdjęć. Niezwykle ucieszył nas fakt, iż nasza praca została doceniona i grupa 2 ( uczniowie klasy 8b) zdobyła wyróżnienie w konkursie!!!

      Na razie to tyle…Już niedługo kolejna relacja z naszych zajęć. Pozdrawiamy!!