• Konkurs matematyczny ,,Chcesz być jak Pitagoras, weź długopis, dołącz do nas"
     • Konkurs matematyczny ,,Chcesz być jak Pitagoras, weź długopis, dołącz do nas"

     • Dnia 14 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Maria Gawdzik, Karolina Lewi Kiedrowska oraz Hubert Jutrzenka Trzebiatowski wzięli udział w finale konkursu matematycznego ,,Chcesz być jak Pitagoras, weź długopis, dołącz do nas" organizowanym przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku. W konkursie brało udział 31 uczniów ze szkół podstawowych z Miastka, Dretynia, Świerzna, Tuchomia, Koczały, Niedarzyna, Półczna i Polanowa.  Uczniowie zajęli:  Maria Gawdzik VI miejsce, Karolina Lewi Kiedrowska X miejsce, Hubert Jutrzenak Trzebiatowski XIX miejsce.

      Była to już kolejna edycja konkursu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, ujawnianie uzdolnień matematycznych, popularyzacja matematyki i wspieranie rozwoju talentów matematycznych.
      Wszystkim gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

     • Zbiórka dla Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

     • W dniach od 6.11.- 6.12.2019 r. organizujemy  w naszej szkole zbiórkę dla chorych przebywających w hospicjum.
      Potrzebne są:
      - oliwki,
      - żele pod prysznic,
      - szampony,
      - chusteczki nawilżające,
      - rękawiczki jednorazowe (pakowane po 100 sztuk).

      Produkty prosimy przekazywać wychowawcom.

      Liczymy na Wasze wsparcie!!!
        Samorząd Uczniowski

     • "Szkoła do hymnu"

     • Dnia 08.11.2019 r. o godzinie 11.11 nasza szkoła przyłączyła się do akcji pt. "Szkoła do hymnu" związanej ze  101 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, przedszkolaki jak i  pracownicy szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu.Była to lekcja patriotyczna dla naszych uczniów.

     • „PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA”

     • W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W naszej szkole chcieliśmy, by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

      W związku z tym Szkolny Klub Wolontariusza zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału  w akcji charytatywnej pod hasłem: „PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA”. Aby włączyć się w akcję należy do końca listopada dostarczyć do szkoły niezbędny asortyment, aby psy z Fundacji Nasze Futrzaki w Przyborzycach,  mogły w godnych warunkach przetrwać zimę. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Szkolny Klub Wolontariusza wraz z opiekunami               p. Moniką Klonowską – Tymosz oraz P. Mariolą Modrzejewską. Zachęcamy do przynoszenia do szkoły karmy, środków czystości, misek, kocy, ręczników a nawet zabawek dla zwierząt, aby pomóc im przetrwać zimę. Wolontariusze przygotowali plakaty i  systematycznie będą przypominać uczniom o akcji i zachęcać do pomocy. Wszystkie zebrane dla zwierzaków towary zostaną dostarczone do Fundacji Nasze Futrzaki w Przyborzycach.

      Z góry serdecznie dziękujemy za włączenie się w pomoc dla fundacji.

     • „Czujnik jakości powietrza”

     • Na budynku Zespołu Szkół w Tuchomiu zamontowano: „Czujnik jakości powietrza” w ramach wspólnej realizacji zadania Gminy Tuchomie wraz
      z Powiatem Bytowskim pod nazwą: „Wspólny zakup czujników do pomiaru jakości powietrza na terenie powiatu bytowskiego”. Po zewnętrznej stronie budynku szkoły umieszczona została tablica ledowa, informująca mieszkańców i odwiedzających nasz teren gości, o stanie jakości powietrza na podstawie badanych czynników pomiarowych.

    • Pobyt w Essen 2019/2020
     • Pobyt w Essen 2019/2020

     • W dniach 4 – 10 października 2019 roku 30-osobowa grupa młodzieży z klas 8a i 8b uczestniczyła w wymianie młodzieży polsko – niemieckiej.  Wraz z opiekunami ( Beata Juchniewicz, Janusz Juchniewicz, Danuta Kauczoch, Elżbieta Placek) uczniowie gościli w zaprzyjaźnionej szkole w Essen.   

      Podczas tygodniowego pobytu czekało nas mnóstwo atrakcji. Podczas gry „ Match the Picture” uczniowie mieli okazję poznać się lepiej, zapoznać się z otoczeniem, oraz mieli sposobność do komunikowania się w obcym języku.  Komunikacja językowa była możliwa również podczas innych punktów programu, takich jak : kręgle w „ JOE’S superbowling”, zakupy w galeriach handlowych, wyprawa do zoo w Gelsenkirchen ( praca w grupach polsko – niemieckich), praca w grupach : gotowanie, sport, robienie bransoletek, produkcja filmów. Podczas pobytu w Essen mieliśmy okazję obejrzeć przepiękną wystawę „ Zew gór”. Uczniowie podzieleni na zespoły polsko – niemieckie odpowiadali na pytania z kart pracy wcześniej przygotowanych przez organizatorów. Odpowiedzi ukryte były na niemiecko i anglojęzycznych tablicach informacyjnych, bądź opisach zdjęć wystawy.   Ostatni dzień pobytu upłynął nam równie aktywnie, jak pozostałe. Popołudnie spędziliśmy na basenie w Oberhausen, a potem w grupach polsko – niemieckich relaksowaliśmy się grając w minigolfa „ z przymrużeniem oka”. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. W czwartek, po spakowaniu walizek i opuszczeniu hotelu „Goalfever” pojechaliśmy do szkoły. Po uroczystym pożegnaniu i wręczeniu gospodarzom drobnych upominków, odjechaliśmy na dworzec główny. Tam, czekał już na nas autokar, którym w piątek rano szczęśliwie wróciliśmy do Polski.