• Spotkanie autorskie z pisarką Pauliną Hendel w Zespole Szkół w Tuchomiu
     • Spotkanie autorskie z pisarką Pauliną Hendel w Zespole Szkół w Tuchomiu

     • Dnia 21.05.2019 r. w ramach Słupskiej Wiosny Literackiej gościliśmy w naszej szkole Panią Paulinę Hendel, która pochodzi z Miastka.  Od najwcześniejszych lat interesowała  się literaturą fantastyczną, wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest  cykl „Żniwiarz" oraz "Zapomniana księga". Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt. 

      Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia niezwykle ciekawej prezentacji o twórczości Pani Pauliny, słowiańskich bóstwach, demonach i dawnych wierzeniach. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wykładu o literaturze post-apo. Następnie uczniowie mogli zadawać pytania oraz otrzymali autografy. 

      W spotkaniu uczestniczyły klasy 7 a i 7 b. Uroczystość przygotowały Panie: Anna Szulc i Ewa Kiedrowicz. Do spotkania doszło dzięki  Pani Grażynie Kikcio z Biblioteki Pedagogicznej w Bytowie, z  którą współpracujemy od wielu już lat.

    • DZIEŃ MAMY TATY
     • DZIEŃ MAMY TATY

     • Jak co roku, nasza szkoła świętowała Dzień Mamy i Taty. Dnia 23 maja 2019r.  dzieci z klasy 2a i 2b, słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne laurki.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i bardzo radosna.  Przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

     • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

     • Dnia 7 maja 2019 roku w naszej skole odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wzyscy pracownicy szkoły wzięli udział w zajęciach praktycznych. Celem edukacyjnym szkoenia było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy pracownicy ćwiczyli zasady resuscytaccji krążeniowo - oddechowej na fantomach.

     • DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

     • Dznia 24 maja 219 roku w Zespole Szkół w Tuchomiu odbyła się uroczystość dla wszystkich mamuś i tatusiów z okazji ich święta. Montaż słowno - muzyczny przgotowły dzieci 3 i 4 - letnie. Wszystkie przedszkolaki obdarowały rodziców pięknymi obrazkami. Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem.

    • Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW
     • Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

     • W środę 15.05.2019 roku przedszkolaki z Zespołu Szkół w Tuchomiu odwiedziły STRAŻ POŻARNĄ W BYTOWIE. Trudno opisać słowami jaka to była ekscytująca wizyta. Ciekawa nowa sala z „POŻAREM” i sala edukacyjna dostarczały wielu wrażeń. Energiczny strażak i jak się okazało świetny pedagog Pan Wiesław Pupka-Lipiński  zaczarował dzieci swoimi zajęciami Było dużo pozytywnej energii i działań:  przebranie sie w stroje strażackie, zbiórka, dzwonek rozpoczynający akcję, gaszenie pożaru, oglądanie pokoju po pożarze, wizyta w garażu i oglądanie wozów strażackich itd… Wszystko odbywało się w odpowiednim tempie tak, że ani przez chwilę nie było nudno. Nasze 5 i 6 –latki były zafascynowane ciekawymi i bardzo energicznymi ćwiczeniami strażackimi.

      Dziękujemy strażakom z Bytowa za wspaniałe zajęcia, a Strażakom z Tuchomka i Tuchomia za pomoc w organizacji wycieczki – dzieci i nauczyciele A. Bułka –Kudlik i A. Zielińska.