• Powiatowy Konkurs Fotograficzny: „Matematyka w lesie”
     • Powiatowy Konkurs Fotograficzny: „Matematyka w lesie”

     • Na przełomie września i października ogłoszono w szkołach podstawowych i gimnazjach powiatu bytowskiego konkurs fotograficzny: „Matematyka w lesie”. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas V – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Chętni uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli, wyszukiwali ciekawostki matematyczne które oferował im las np.: trójkąty, kąty wierzchołkowe, parabole, koła, proste przechodzące przez punkt, odcinki, trapezy i inne. Warunkiem regulaminowym było wyszukanie elementów matematyki w naturalnych okazach leśnych tj: budowie morfologicznej: roślin, grzybów lub zwierząt, ewentualnie określenie powierzchni na przykładzie fragmentu lasu. Wszystkie te obiekty matematyczne uczniowie fotografowali i przesyłali gotowe zdjęcia do Zespołu Szkółw Tuchomiu.  W konkursie tym wzięło udział 27 uczestników z 9 szkółw: Miastku, Słosinku, Bytowie, Studzienicach, Lipnicy, Niezabyszewie, Kramarzynach, Borowym Młynie i Tuchomiu. Komisja konkursowa składająca się z pracowników: Nadleśnictwa Osusznica, Urzędu Gminy w Tuchomiu oraz Zespołu Szkół w Tuchomiu, w dniu 27.11.2018r. wyłoniła laureatów konkursu, którzy reprezentowali szkoły w: Borowym Młynie, Niezabyszewie, Lipnicyi Tuchomiu.

      Dnia 11.12.2018r., w Zespole Szkół w Tuchomiu, odbyło się podsumowanie konkursu i wystawa wszystkich prac biorących udział w etapie powiatowym. Na tę uroczystość przybyli: pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Osusznica – p. Jarosław Czarnecki, Wójt Gminy Tuchomie – p. Jerzy Lewi Kiedrowski, proboszcz Parafii Tuchomie – ks. Franciszek Pudlewski. Uroczystego otwarcia podsumowania Powiatowego Konkursu Fotograficznego: „Matematyka w lesie”, dokonał Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchomiu – p. Adam Sandak. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Osusznica i Urząd Gminy w Tuchomiu. Każdy uczestnik konkursu otrzymał gadżety pamiątkowe.

       

       

       

     • Przygotowania do kiermaszu

     • Przygotowania do kiermaszu prowadzone były przez p. Małgorzatę Świątek. Wspólnie stworzyliśmy piękne świeczniki, które wraz z innymi przedmiotami sprzedawaliśmy na świątecznym kiermaszu klasowym. Jak zawsze podczas kiermaszu atmosfera była świetna, a rodzice wraz z dziećmi stworzyli super świąteczną atmosferę. 

      Wesołych Świąt!

    •            100 OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
     • 100 OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 listopada cała Polska świętowała 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

      W naszej  szkole do tej uroczystości  przygotowywaliśmy się od kilku tygodni,  dekorowaliśmy gabinety szkolne, zdobiliśmy okna i ściany szkolnych korytarzy. Najpiękniej wyglądała nasza szkolna stołówka udekorowana przez panią Marzenę Witt. Ozdoby wykonane przez panią Marzenę przybrały narodowe barwy. Głównym punktem obchodów było uroczyste odsłonięcie  tablicy upamiętniającej 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

      Na tę uroczystość zostali zaproszeni goście pani Helena Bruska oraz  pan Wójt Jerzy  Lewi- Kiedrowski.

                  O 11:11 wspólnie przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w śpiewaniu Hymnu Narodowego „Rekord dla Niepodległej”. Pochwała należy się naszym wszystkim przedszkolakom, które śpiewały najgłośniej.  Po odśpiewaniu” Mazurka Dąbrowskiego” , na szkolnym boisku uczniowie naszej szkoły ustawili się w konturach Polski, tworząc biało- czerwoną Ojczyznę. Przedszkolaki wypuściły w niebo 100 balonów białych i czerwonych, które poszybowały ku niebu.

       Efekt naszej wspólnej współpracy był niesamowity, czego dowodem są zdjęcia na internetowej stronie naszej szkoły.

                  Po części oficjalnej przenieśliśmy się do stołówki szkolnej. Aby wziąć udział w uroczystym apelu przygotowanym przez panie Aleksandrę Bułkę- Kudlik i Milenę Mochol. Podczas apelu mogliśmy obejrzeć montaż słowno- muzyczny, pt: „PRZYŚNIŁA SIĘ DZIECIOM POLSKA”, zawierający pieśni patriotyczne, wiersze poświęcone Ojczyźnie. W tym pięknym patriotycznym widowisku zaprezentowali się uczniowie klasy III gimnazjum, uczniowie z klasy 5 a szkoły podstawowej oraz Karol Juchniewicz z klasy 7  oraz uczniowie z zespołu „POWER MUSIC” I „OUR DREAMS”.

                  W ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości uczniowie wzięli udział w uroczystych obchodach w Gminnym Ośrodku Kultury, tam również zaprezentowaliśmy przygotowany przez nas montaż słowno- muzyczny.

     • Finał powiatowego konkursu matematyczego

     • Dnia 15 listopada 2018 roku odbył się finał powiatowego konkursu matematycznego "Chcesz być jak Pitagoras, weź długopis dołącz do nas" organizowany przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku. Naszą szkołę reprezentował Przemek Kudlik z klasy III gimnazjum.

      W finale do rozwiązania były zadania zamknięte o różnym stopniu trudności. Do rywalizacji stanęło 20 uczniów m.in. z Miastka, Borzytucchomia, Niedarzyna, Koczały. Przemek zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Śniadanie Daje Moc
     • Śniadanie Daje Moc

     • To juz kolejna edycja ogólnopolskiego programu ,,Sniadanie Daje Moc,,. Jak co toku bralismy w niej udzial. Rozmawialismy o zdrowych nawykach zywieniowych i o zdrowym trybie zycia. 

    • Dzień smakosza
     • Dzień smakosza

     • Kolejny raz w klasie 2b odbył sie Dzien Smakosza - czyli smakowanie przetworów zimowych, przygotowanych przez rodziców dzieci. Humor i apetyt jak zwykle dopisywał.

    • Cross Kaszubski
     • Cross Kaszubski

     • Dnia 20 października 2018 roku po raz 13 wystartował Cross Kaszubski w Tuchomiu. Na przyszkolnym boisku w Tuchomiu stawiło się ponad 500 biegaczy. To znacznie więcej niż w poprzednich dwóch latach. Najliczniej obsadzone były biegi uczniów klas III - IV szkoły podstawowej i to w tej kategorii nasza szkoła odniosła najlepsze wyniki. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Nicola Kiedrowska, a trzecie Wioleta Mondry - Dombrowska. Natomiast w kategorii chłopców trzecie miejsce zajął Jan Drab. Wśrod przedszkolaków trzecie miejsce zajęła Magdalena Bałdys.

      Przy okazji biegów zorganizowano zbiórkę pieniędzy na nowy wózek inwalidzzki dla Kuby z Bytowa. Na specjalnym stoisku można było kupić domowe wypieki, z których dochód zasilił konto fundacji.